HALLIWICK – terapia w wodzie i rehabilitacja Telefon668 207 445

HALLIWICK – terapia w wodzie i rehabilitacja

Strona główna » Oferta » HALLIWICK – terapia w wodzie i rehabilitacja

Jest to metoda nauki pływania i terapii w wodzie dla osób w każdym wieku, zarówno dla niepełnosprawnych, jak i dla zdrowych. Głównym celem tej metody jest nauczenie bezpiecznego i swobodnego poruszania się i przebywania w wodzie, co osiąga się poprzez nauczenie kontrolowania ruchów głowy, oddychania i utrzymywania równowagi w wodzie.

Metoda Halliwick jest rewelacyjną i unikalną metodą terapi w wodziej i nauki pływania dla osób niepełnosprawnych, szczególnie z zaburzeniami pochodzenia neurologicznego, słuchu i wzroku, jak również z zaburzeniami emocjonalnymi. Koncepcja opiera się na przekonaniu, że zajęcia w wodzie niosą ze sobą ogromne korzyści obejmujące wszystkie sfery życia człowieka wpływając na rozwój fizyczny, społeczny, poznawczy i językowy.

Charakterystyczna i unikatowa jest forma nauczania – nowych umiejętności pływak nabywa poprzez udział w różnego rodzaju aktywnościach wodnych, zabawach i grach. Sesje Halliwick odbywają się w grupach ale każdy pływak ma swojego indywidualnego instruktora, który stosuje odpowiednie wsparcia odpowiednio do potrzeb i możliwości pływaka – bez względu na to czy pływak jest sprawny czy z niepełnosprawnością – tak aby mógł on w pełni wykorzystać swoje umiejętności oraz odnieść wszelkie korzyści płynące z zabaw i aktywności. Właśnie dlatego, między innymi, podczas całego procesu nauki nie stosuje się pomocy wypornościowych.

Podczas zajęć pływak uczy się kontrolowania oddechu i osiągania bezpiecznych pozycji do oddychania oraz kontroli poruszania, która zależy m.in. od przystosowania psychicznego i kontroli równowagi w wodzie. Nauka prowadzi do osiągnięcia jak największej niezależności oraz absolutnego poczucia bezpieczeństwa, które oparte jest na gruntownej znajomości środowiska wodnego i zdolności swobodnego kontrolowania w nim swoich ruchów.

10 PUNKTOWY PROGRAM wg KONCEPCJI HALLIWICK

  1. Przystosowanie psychiczne
  2. Niezależność
  3. Kontrola rotacji poprzecznej
  4. Kontrola rotacji czołowej
  5. Kontrola rotacji strzałkowej
  6. Kontrola rotacji łączonej
  7. Wypór
  8. Równowaga w bezruchu
  9. Ślizg w turbulencjach
  10. Proste przemieszczanie się i podstawowy styl pływacki

W nauce wykorzystywane są różnego rodzaju techniki wspomagań w zależności od rodzaju i stopnia niepełnosprawności. Techniki mają na celu m.in. ułatwienie prawidłowego wchodzenia do basenu i opuszczania go, różnych sposobów zmian pozycji z wykorzystaniem rotacji, kontrolowania równowagi, osiągania pozycji bezpiecznego oddychania. Wszystkie sesje zawierają elementy zabawy, współpracy i współzawodnictwa.

Zajęcia w oparciu o Halliwick są otwarte dla wszystkich, którzy chcą wspólnie brać udział w grach, zabawach lub nauczyć się pływać.

Opracowanie: Anna Olasińska, Senior Wykładowca Halliwick (IHA Rec.), Krzysztof Miłkowski Stażysta Wykładowca Halliwick (IHA Rec. Trainee Lecturer)

Pobierz umowę dotyczącą: "HALLIWICK – terapia w wodzie i rehabilitacja"
Podziel się:


W naszej ofercie

Masz pytania odnośnie: HALLIWICK – terapia w wodzie i rehabilitacja

Zadzwoń:
Anna Łuniewska

tel.: 668 207 445
e-mail: biuro@aqua-swim.eu

Napisz do nas:

Zobacz również

Nauka pływania aqua-swim
masaż i terapia w wodzie

tel.: 668 207 445

Pływalnia Uniwersytecka, ul. Tuwima 9, Olsztyn

Facebook